Okolica

NA SPORTOWO:

Puck to jedna z głównych baz sportów wodnych w tym regionie. Odwiedzając go mają Państwo szeroki wybór szkółek prowadzących zajęcia kitesurfingu, wingsurfingu oraz żeglowania i to zaledwie 300 metrów od naszego obiektu.

W okolicy można również aktywnie wypoczywać na rowerze – ścieżki rowerowe łączą Puck zarówno z Półwysepem aż do Helu (46 km) oraz w stronę Kosakowa (20 km) i Krokowej (22 km)

DO ZWIEDZANIA:

Puck to nie tylko tylko miejsce sportów wodnych, ale również miasto pełne zabytków takich jak:  gotycki kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Muzeum Ziemi Puckiej, Muzemu Morskiego Dywizjonu Lotniczego oraz Rynek otaczony przez kolorowe kamienice z XIX i XX wieku.

Dla osób, które nie wybiorą roweru zarówno komunikacją miejską jak samochodem łatwo można dotrzeć na Półwysep Helski , który oferuje wiele atrakcji takich jak : Fokatrium, Molo w Jastarni czy Cypel w Helu.  Z Pucka również łatwo dojechać do Trójmiasta, w którym można odwiedzić Stare miasto w Gdańsku lub Skwer Kościuszki w Gdyni, prezentujący  wspaniałą flotę statków i jachtów oraz najróżniejsze  gatunki morskich zwięrząt w Ocenrium. Oczywiście ważnym punktem na mapie Trójmiasta jest takze słynne molo w Sopocie. Warto w przypadku gorszej pogody odwiedzić nowo-wybudowany Aquapark w Redzie, gdzie można spotkać prawdziwe rekiny, a do którego dojazd to tylko 15 min samochodem.

ul. Wałowa 10A
84-100 Puck


Copyright: Apartamenty Żaglowe. Realizacja: NextMove